GYÓGYTORNA
A gyógytorna minden rehabilitációs program alapelemének számít. A gyógytornász szakmai felügyelete mellett végzett egészséges, célirányos mozgás, sérülés, vagy műtét után segít a gerincfájdalmak megszüntetésében, az izomerő regenerálásában, az ízületek és a gerinc mozgásképességének megújulásában. A gyógytornásszal, illetve a rehabilitációs gépeken végzett aktív torna javítja az erőnlétet és átformálja az egész test izomzatát. A gyógytorna speciális formái konkrét diagnózis szerint vannak alkalmazva mind gyermekek, mind felnőttek esetén. A rehabilitációs programokon modern segédeszközöket alkalmazunk, mint a gyógylabda, masszázs- és gyógyhengerek, elasztikus szalagok, egyensúlyozó eszközök és különféle gyakorlati segédeszközök kézre és bokasüllyedésre.
PILATES MEDICAL
Ez a speciális gyógytorna főleg a hátközépi és a deréktáji gerincfájdalmak, illetve a károsodott porckorongok által kisugárzott alsó végtagi fájdalom gyógyítására szolgál. A szakképzett gyógytornász vezetése mellett a páciens megtanulhatja a törzs felszíni és mélyen fekvő izomzatát erősítő gyakorlatokat, a fej, a lapockák, a mellkas és a medence helyes tartását, mindezt speciális légzési módszerrel kiegészítve. A Pilates Medical célja megtanítani a beteget egy saját otthon használható gyakorlatsorra, amely megszünteti a porckorongokra ható túlzott terhelést.
McKENZIE – MÓDSZER
Ez a gyógytorna-forma a kivizsgálás és gyógyítás egy tudományosan megalapozott módszere a nyaki, mellkasi és deréktáji gerincfájdalmak kezelésére. A szakértői felmérések alapján bebizonyosodott, hogy a fájdalmas tünetek jelentős mértékben csökkennek, ha a páciens helyesen sajátít el néhány egyszerű gyógyító és megelőző jellegű gyakorlatot a gerincproblémák gyógyítására. A módszert azok a gyógytornászok és orvosok alkalmazhatják, akik a McKenzie módszer alkalmazására oktatott tanfolyamokon részt vettek, s erről bizonyítvánnyal rendelkeznek.
KALTENBORN – MÓDSZER
A Kaltenborn-módszer egy olyan gyakorlatsor, amely főleg a gerinc krónikus fájdalmai esetén a csigolyák közti ízületi blokkok fellazítására, az izomgörcsök megszüntetésére és megelőzésére szolgál. A mozgásokat lassan kell végrehajtani. A gyors lendítések nem megfelelőek, mivel nem irányíthatók a gerinc adott szakaszára, és nemkívánatos reflex összehúzódásokat idézhetnek elő.
SM- RENDSZER TERÁPIA
Az SM-rendszer egyszerű és hatékony szisztematikus gyakorlatok együttese, amely a mozgásszervekre és a gerincre összpontosít. Egyesíti a rehabilitációs kezelést a megelőzéssel, a regenerációval és a fitneszedzéssel – egy egységes módszertani eljárás keretében. Az SM elnevezés azt jelenti – stabilizáció és mobilitás.
A gyakorlatok stabilizálják a testet, ugyanakkor megteremtik az optimális mozgás – mobilitás feltételeit. A gyakorlat-együttes alapgyakorlatok sorozatából áll, melyek további módosulatokkal bővíthetők.
HELYTELEN TESTTARTÁS ÉS GERINCFERDÜLÉS
A test meggyengült izomcsoportjai célzott és örömmel végzett gyakorlatokat igényelnek az óvodás, iskolás és az ifjúkori időszakban. A korlátozott testmozgás és passzív életvitel következtében emelkedik a helytelen testtartású és túlsúlyos gyermekek száma. A gyógytornásszal végzett kompenzációs gyakorlatok javítják a testtartást, erősítik a törzs izomzatát és célzottan alkalmazhatóak a gerincferdülés gyógyítására is.
BOKASÜLLYEDÉS ÉS SAROKFÁJÁS
A lábfej boltozatának hosszanti, vagy haránt-irányú megsüllyedése a gyermek- és felnőttkorban egyaránt komoly egészségügyi problémát jelent, mely fokozatosan lábfájással, a járóizmok merevedésével, a saroktájon érezhető éles fájdalommal és a hüvelykujj elferdülésével jár. A rehabilitációs gyakorlatok középpontjában a lábfej izomboltozatának javítása, a megrövidült felületi struktúrák lazítása és az alsó végtag vérellátásának a javítása áll. Tanácsadást is nyújtunk a megfelelő ortopédiai talpbetétek kiválasztásánál.
KISGYERMEKEK TORNÁZTATÁSA – VOJTA MÓDSZER
A Vojta módszer a legismertebb és leghatékonyabb rehabilitációs módszerek közé tartozik, főként a csecsemők fejlődési és motoros zavarainak, illetve a gyermek- és felnőttkorban az agy károsodása miatt kialakuló mozgási rendellenességeknek a kezelésében. Ezt a módszert tartják a leghatékonyabbnak a gyermekkori agyi bénulás minden formája esetén, különösen a gyermek első életéve során. Képzett gyógytornászt igényel és elengedhetetlen a szülő aktív együttműködése. Ahhoz, hogy sikeres legyen, rendszeresen, hosszútávon és helyesen kell végrehajtani.