VODOLIEČBA

Vodoliečebné procedúry sú vyhľadávanou a obľúbenou súčasťou rehabilitačných programov pri najrôznejších ochoreniach pohybového aparátu.

Klasická vodoliečba rieši poruchy prekrvenia, napomáha správnej funkcii nervových reflexov, pôsobí blahodárne na relaxačné procesy vo svaloch, podporuje vylučovanie škodlivých látok z ľudského tela kožou a posilňuje imunitný systém organizmu.

V ambulantných podmienkach sa najviac osvedčujú u pacientov po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, pri liečbe reumatizmu, pri ortopedických a neurologických ochoreniach.

KONČATINOVÝ KÚPEĽ

Je to jemná masáž vírivou vodou, a to buď s čiastočnou aplikáciou na horné alebo dolné končatiny (vírivý kúpeľ horných končatín, dolných končatín), alebo s celkovou celotelovou aplikáciou (vírivý kúpeľ celotelový).

Aplikuje sa vo vani s 1/2 alebo 3/4 náplňou vody pri stálej teplote (36° – 37°C). Voda kúpeľa je vírená pomocou elektricky poháňanej vodnej turbíny.

Prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť. Predpisuje sa pri stavoch po operáciach alebo úrazoch pohybového aparátu, pri svalových oslabeniach a periférnych obrnách nervov.